LLB

معرفی
مرام نامه
سیستم آموزشی
دستآورد ها
مفردات درسی
ریس دانشکده
کانال ارتباطی

دانشکده حقوق وعلوم سیاسی با مجوز رسمی وزارت تحصیلات عالی در سال 1392 هـ .ش در چوکات مؤسسه تحصیلات عالی زاول به منظور تعلیم و تربیت شیفته‌گان و تشنگان بینش و دانشِ حقوق انسانی، در دو تایم روزانه و شبانه با داشتن دو دیپارتمنت ( قضاء و سارنوالی ) و ( اداره و دیپلوماسی ) آغاز به فعالیت نمود و از بدو تاسیس تا امروز همیشه در تلاش است تا کادر متخصص و کار آزموده عدلی، قضائی، سیاسی و اداری را با توجه به نیازهای زمان و ارزش‌های روز، تقدیم جامعه نماید.

 در سال 1392 دانشجویان این رشته عملاً دروس خویش را آغاز نمودند و تا الحال به تعداد ( 600) دانشجو را فارغ التحصیل نموده است که تعداد زیاد ایشان شامل ادارات دولتی و خصوصی گردیده که بعنوان دست آورد مهم و بزرگ موسسه تحصیلات عالی زاول محسوب میگردد، همچینین میتوان گفت به طور عموم دانشکده حقوق و علوم سیاسی از سال 1392 الی 1402 در حدود (15) دور افتخار فراغت دانشجویا ن خویش را از دیپارتمنت های ( قضاء و سارنوالی ) و ( اداره و دیپلوماسی) دارد.  .

اکنون  صدها دانشجوی اندیشمند، متعهد و جویایی دانش و ارزش در این دانشکده مشغول به فراگیری حقوق و علوم سیاسی می‌باشند. که این دانشجویان می‌توانند از موضوعات حقوقی، سیاسی و اجتماعی درک و استنباط درست و ارزنده داشته باشند. این دانشکده با استفاده ازکادرهای علمی، مسلکی، مجرب وشایسته کشور، محکمه تمثیلی، کلینیک حقوقی، کتابخانه مجهز، ساحه سبز، روابط مستمر با نهاد های عدلی، قضایی و سیاسی زمینۀ تحصیلات بهتر را برای علاقمندان مسلک ( سیاست، قضاوت، وکالت، سارنوالی و اداره ) مهیا نموده و ازشیوه‌های جدید و تجهیزات مدرن که دراختیار دارد استفاده درست خواهد نمود.  ‎

 خوشبختانه دانشکده حقوق و علوم سیاسی برای دیپارتمنت های خویش دارای نصاب معتبر، آبدیت، تخصصی و مجزا می باشد که وزارت محترم تحصیلات عالی آنرا در سال 1398 نهایی و در سال 1399 به تمام نهاد های تحصیلی اعم از دولتی و خصوصی ( رشته حقوق و علوم سیاسی ) تکثیر نموده و عملاً مورد اجرا قرار گرفته است.

مدت تحصیل در دانشکده حقوق وعلوم سیاسی ۴ سال بوده که هر سال دو سمستر تدریس خواهد شد و هر دیپارتمنت ( قضاء و سارنوالی ) و ( اداره و دیپلوماسی ) از سمستر اول به طور مجزا و تخصصی فعالیت های درسی خویش را آغاز و با ختم سمستر هشتم انجام می یابد..

دیدگاه
دریافت جایگاه برتر درمیان دانشکده های مشابه به عنوان یک نهاد معتبر جهت آموزش افراد متعهد، متخصص و با مهارت درعرصه حقوقی و سیاسی در سطح کشور.
مأموریت
ارائه آموزش‌های نظری و عملی با استفاده مؤثر از روش‌های نوین آموزشی منطبق با معیارهای قابل قبول ملی و جهانی در حوزه حقوق و سیاست، تولید دانش حقوقی از طریق تحقیق و نگارش و کاربردی ساختن دانش حقوقی از طریق تربیه کادرهای مسلکی که در جهت نهادینه شدن عدالت، گسترش حاکمیت قانون، تقویت دموکراسی، حفظ ارزش‌های حقوق بشری و تعمیم حکومت داری خوب سهم فعال داشته باشند.
اهداف
اهداف دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه زاول بر محور موضوعات ذیل تمرکز دارد:
• بالا بردن دانش تخصصی دانشجویان به منظور فهم بهتر از مفاهیم حقوقی و سیاسی؛
• آماده ساختن دانشجویان به منظور فراگیری رشته‌های تخصصی و نهادینه ساختن تخصص گرایی؛
• آموزش مهارت‌های عملی در رشته‌های حقوقی و اداری دیپلماسی از طریق راه‌ اندازی محاکم تمثیلی و شبیه سازی؛
• آموزش کادر مسلکی و تخصصی برای نهادهای عدلی، قضایی و سیاسی کشور؛
• آموزش مهارت‌های قضایی، سلوک، رویه قضایی و تربیه کادر اداری برای نهادهای اداری کشور؛
• آموزش قواعد مرتبط به دعوی، دفاع، چگونگی اقامه آن و آموزش فرهنگی سیاسی همدیگرپذیری برای دانشجویان این دانشکده؛
• تربیه افراد متخصص و متعهد در عرصه اداری و دیپلوماسی جهت پیشبرد امور اداری و اتخاذ سیاست خارجی قدرت مند در چهارچوب تدریس روش های دیپلوماسی قوی و واقعی
• آموزش حرفه ای و مسلکی در بخش های اداری و دیپلوماسی
• آموزش و تربیه افراد مسلکی در عرصه اداری جهت پیشبرد امور اداری در سکتور های دولتی و خصوصی و حظور فعال آنها در ادارات مذکور
• آموزش مهارت‌های وکالت دفاع و همچنان تقویت نهادهای اداری و سیاسی کشور با مجهز ساختن فارغان این نهاد به مهارت های لازم سیاسی و اداری؛
• فراهم سازی مشوره دهی حقوقی و سیاسی برای نهادهای دولتی و غیر دولتی؛

تدريس رشته دانشکده حقوق و علوم سیاسی مانند دیگر رشته ها براساس سيستم کريدت بوده که دانشجویان طبق آن ميتوانند مضامين را با در نظر داشت علاقه و توان مالي خويش انتخاب نمايند. سيستم کريدت، سيستم درسي پذيرفته شده بين المللي مي باشد که دانشجویان را در رشد توانايي هاي علمي و عملي کمک نموده و فرصت هاي واقعي را در جهت مديريت زمان دوره تحصيلي و پيشرفت هر چه بهتر آنها فراهم مي سازد.

 • دانشکده حقوق و علوم سیاسی تفاهم نامه های را جهت برنامه های کار آموزی با وزارت خانه ها، سکتور های عمومی و خصوصی امضا نموده است تا دانشجویان این بخش مهارت های لازم را در زمینه کسب نمایند.
 • ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی، تلاش نموده است تا با دانشگاه های دولتی و خصوصی در سطح منطقه و بین الملل روابط اکادمیک علمی برقراری نماید.
 • فراهم نمودن کتابخانه مجهز با سیستم الکترونیکی بصورت سافت و هارد جهت مطالعه و استفاده از کتابخانه های مشهور بین المللی از دیگر دستاورد های این دانشکده می باشد.
 • دانشکده حقوق و علوم سیاسی با جذب استادان شایسته  به سویه ماستر و دوکتور متعهد به تغیر و پیشرفت است.
 

سید عبدالطالب مجددی ( ماستر )

استاد و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی

بیوگرافی

استاد سید عبدالطالب مجددی متولد سال 1368 شهر فیض آبادولایت بدخشان، دوره لیسه خویش را در لیسه عالی کوکچه موفقانه به پایان میرساند بعد وارد دیپارتمنت زبان و ادبیات انگلیسی تربیه معلم فیض آباد شده آنرا به پایه اکمال میرساند.

نظر به علاقه که استاد مجددی در بخش حقوق و قضاء داشته وارد رشته حقوق و علوم سیاسی شده و دوره لیسانس خویش را با نمرات کادری موفقانه به پایان میرساند و بعد به شکل تخصصی از رشته حقوق خصوصی مدرک ماستری خویش را اخذ می کند.

استاد مجددی در سال 1396 به حیث وکیل مدافع، فعالیت های حقوقی و عدلی خویش را به شکل تخصصی آغاز و تا سال 1400 ادامه میدهد و در پهلوی وکالت از سال 1397 الی 1400 به حیث استاد دایمی در پوهنحی حقوق و علوم سیاسی مؤسسه تحصیلات عالی زاول جذب و ایفای خدمت می کند، برعلاوه استاد مجددی به حیث استاد با المقطع در دانشگاه های خصوصی دیگر، مانند مؤسسه تحصیلات عالی ازهر، مؤسسه تحصیلات عالی ملی، مؤسسه تحصیلات عالی طلوع آفتاب و مؤسسه تحصیلات عالی آشنا مصدر خدمت شده است.

استاد مجددی مدت یکسال به صفت مدیر تدریسی، مدت یکسال به حیث آمر دیپارتمنت قضاء و سارنوالی، مدت یکسال به حیث آمر کلینیک حقوقی و مدت دو سال به حیث رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی در بخش های اداری مصدر خدمت شده است.

استاد مجددی بر علاوه مصروفیت در نهاد های اکادمیک و تحصیلی به عنوان یک شخص اجتماعی و با پشت کار فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را انجام داده است.

 

تحصیلات

 • کارشناسی ارشد – حقوق خصوصی – دانشگاه ابن سینا
 • کارشناسی – حقوق و علوم سیاسی – مؤسسه تحصیلات عالی زاول
 • مدرک نیمه عالی – زبان و ادبیات انگلیسی – تربیه معلم فیض آباد – بدخشان
 • بکلوریا – لیسه عالی کوکچه – بدخشان
 

تالیفات و مقالات

 • نقض حریم خصوصی و مجازات آن در نظام حقوقی افغانستان
 • بررسی ایفای دین در نظام حقوقی ایران و افغانستان
 • مبادی حقوق با رویکرد قوانین افغانستان
 • قراین در نظام حقوقی افغانستان
 • ضرر و انواع آن
 

مهارت ها

مدرسی دروس مدیریتی90%
 
استراتیژی کسب و کار70%
 
شیوه های مدیریت زمان100%
 
توانایی مدیریت گروه و رهبری75%
 
طراحی پروپوزل77%
 
طراحی پلان و برنامه ها80%
 
بلدیت با فنون مذاکره، مناظره و گفتمان ها72%
 
تحلیل و تجزیه مواد قانون65%
 
تحمل و برده باری60%
 
پشت کار و تلاش در جهت رسیدن به اهداف سازمان90%
 

افغانستان – کابل – سرای شمالی – ده کیپک – سرک بادام باغ

0780-181-181

info@zawul.edu.af

LLB@zawul.edu.af

شرایط پذیرش فارغان صنوف دوازده

 1. کاپی شهاد‌ت‌نامه ویا نمرات سه ساله .
 2. کاپی تذکره.
 3. فورم تاییدی فراغت از مکتب مربوطه.
 4. 9 قطعه عکس  ( 4/3 )
 5.  سپری نمودن امتحان کانکور.

شرایط پذیرش فارغان  14 پاس یا دوره انستتیوت

 1. کاپی شهاد‌ت‌نامه ویا نمرات سه ساله.
 2. کاپی مدرک 14 همرا با نمرات دوره انستتیوت
 3. کاپی تذکره.
 4. فورم تاییدی فراغت از انستتیوت مربوطه.
 5. 9 قطعه عکس  ( 4/3 )
 6.  سپری نمودن امتحان کانکور اختصاصی.

شیوۀ پرداخت فیس

مؤسسۀ تحصیلات عالی زاول همواره سعی ورزیده است تا زمینۀ دسترسی به تحصیلات عالی را برای همگان به صورت یکسان فراهم سازد. این نهادِ تحصیلات عالی، برای آن عده از افرادی که با کمبود منابع مالی مواجه هستند زمینه‌های تحصیلی عالی مانند ارائۀ تخفیف‌های ویژه و بورسیه‌های تحصیلی را فراهم می‌نماید.

فیس کانکور فیس داخله فیس سمستر وار قسط اول قسط دوم
500 افغانی 1000 افغانی   7500 افغانی 4000 افغانی 3500 افغانی

ارائه آموزش‌های نظری و عملی با استفاده مؤثر از روش‌های نوین آموزشی منطبق با معیارهای قابل قبول ملی و جهانی در حوزه حقوق و سیاست، تولید دانش حقوقی از طریق تحقیق و نگارش و کاربردی ساختن دانش حقوقی از طریق تربیه کادرهای مسلکی که  در جهت نهادینه شدن عدالت، گسترش حاکمیت قانون، تقویت دموکراسی، حفظ ارزش‌های حقوق بشری و تعمیم حکومت داری خوب  سهم فعال داشته باشند.

فعالیت های غیر درسی

دانشکده حقوق و علوم سیاسی جهت ارتقاء ظرفیت دانشجویان فعالیت های ذیل را انجام میدهد.

مرکز آموزش کاربردی

مرکز مشاوره

مرکز شغل یابی