در باره دانشکده اقتصاد

در باره دانشکده اقتصاد

دانشکده اقتصاد با مجوز رسمی شماره (7357) مورخ 1392/11/30 وزارت محترم تحصیلات عالی در بهار سال 1393  با جذب بالاتر از 100 محصل رسماً به فعالیت آغاز نمود. این دانشکده در ابتدا با دو دیپارتمنت (اقتصاد توسعه و امور مالی و بانکی) فعالیت‌های اکادمیک خویش را در سایه تعلیم و تربیت اساتید برجسته و مجرب به سویه‌های ماستری و دکتورا آغاز نموده. تا اکنون چهار دوره محصلان را به جامعه منحیث فارغ‌التحصیلان دوره لیسانس این دانشکده تقدیم نموده است. دانشکده اقتصاد اکنون با داشتن امکانات معیاری و با برنامه‌های علمی روز، همواره می‌کوشد تا به رشد و ارتقای کیفیت تحصیلی بیفزاید. خوش‌بختانه در سال 1398 با تلاش‌های مثمر خویش توانسته دیپارتمنت اداره و تجارت را با نصاب تحصیلی جدید و معیاری نیز فعال نماید.

اهداف پوهنحی اقتصاد

  1. تربیت کارشناسان و نیروی فنی و متخصص برای پاسخ‌گویی به نیازهای بازار، نهادها، مؤسسات، بانک‌ها و… در سکتورهای دولتی و خصوصی.
  2.  آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل و ورود به مقاطع بالاترتحصیلات (ماستری و دکترا) در رشته‌های علوم اقتصادی و مدیریتی.
  3. ایجاد برنامه‌های ماستری در رشته‌های علوم اقتصادی.
  4. همکاری‌های علمی در اجرای پلان‌های انکشافی کشور با موسسات دولتی و غیر دولتی.
  5. ایجاد تفاهم‌نامه تبادله محصل با دانشگاه‌های ملی و بین المللی.
  6. انتظار می‌رود فارغ‌التحصیلان این دوره بتوانند با بهره‌گیری از دانش اقتصاد، مسائل و مشکالت پیچیده اقتصادی را در سطوح کلان و بخشی و نیز سازمان‌های بزرگ اقتصادی تجزیه و تحلیل کرده و راه حل‌ها و سیاست‌های مؤثر و متناسب را ارائه و در تنظیم سیاست‌های اقتصادی مشارکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *